poniedziałek, 20 października 2014

Co też w Wydawnictwie Dreams piszczy...

Ilość stron: 568
Oprawa: twarda
Autor: Laura Gallego
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
ISBN: 978-83-63579-45-6
Format: 148x215
Nakład: 3 tys.
"Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać."
                                                                                                      Mistrz Belban z Vanicji


Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.

Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł. Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.


Najnowsza powieść autorki "Tam gdzie śpiewają drzewa" już od dzisiaj w księgarniach!!!
LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 r nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść pt. ”Tam gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.

Mam świetną wiadomość także dla fanów innej książki wydanej nakładem Wydawnictwa Dreams- wielbicieli powieści "Wszechświaty". Bardzo miło mi Was poinformować, że na tegorocznych Targach Książki w Krakowie, jakie rozpoczną się już za 3 dni gościć będzie ich autor, czyli Leonardo Patrignani. Wszystkie informacje o tym co, kiedy, jak i gdzie znajdziecie na plakacie poniżej. :)4 komentarze:

 1. Książka raczej nie dla mnie, nad czym nie ubolewam, bo i tak półki uginają się od powieści, które pragnę przeczytać na JUŻ. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. ;) Ja znowu jestem jej strasznie ciekawa- mi powieści stricte fantasy nigdy dosyć! :>

   Usuń
 2. Ach, książka niesamowicie mnie interesuje, właściwie to czekam tylko na pierwsze pozytywne (mam nadzieję) recenzje, by upewnić się w przekonaniu, że jest godna poznania. :)
  A odnośnie pana autora i jego przyjazdu na Targi... Niestety ja jadę na nie dopiero w niedzielę, więc niestety minie mnie rozdawanie autografów. :( Może za rok?
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio jakoś Cię nigdzie na blogach nie widuję, sama też nie wpadałam, za co muszę przeprosić. Mam nadzieję, że wracasz za jakiś czas. :)
  Księga portali mnie zaciekawiła, to może być kolejna dobra książka fantasy. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń