niedziela, 26 kwietnia 2015

Stos(ik)


Nie mogę uwierzyć, że ostatnio publikowałam taki "stosowy" wpis w lipcu 2014 roku. Toż to prawie rok czasu (no, bez trzech miesięcy)! A pomyśleć, że kiedyś przedstawiałam Wam tutaj te moje książkowe zdobycze regularnie... Dzisiaj naszło mnie, by do tej małej tradycji książkowych blogerów powrócić i pokazać Wam, co też znajduje się u mnie na tapecie aktualnie- jakie powieści przytaszczyłam ze sobą z bibliotek i jakie dołączyły do moich domowych zbiorów ostatnimi czasy. Tak więc, nie przedłużając, zaczynajmy! Od lewej mamy "Upadłe Damy II Rzeczypospolitej" Kamila Janickiego, przyniesione z mojej gminnej biblioteki- udałam się do niej z zamiarem wypożyczenia "Kobiet dyktatorów" Diane Ducret, ale, że te akurat dostępne nie były, pocieszyłam się pozycją pióra naszego rodaka. "Ostatnia królowa" C. W. Gortnera to także książka z biblioteki- koleżanka zaintrygowała mnie historią Joanny Szalonej, więc postanowiłam się o tej postaci nieco więcej dowiedzieć, z powieści Gortnera właśnie. "Razem będzie lepiej" Jojo Moyes to zakup z tego tygodnia- skończyłam czytać tę książkę wczoraj i zdecydowanie nie żałuję jej zakupu, chociaż do cudownej "Zanim się pojawiłeś" odrobinę jej brakuje. Jeśli ktoś poszukuje życiowej powieści ze sporą domieszką romansu, przy której chce się trochę powzruszać i pośmiać to zachęcam do lektury powieści Moyes.  "Złodzieje snów" Maggie Stiefvater i "Po zmierzchu" Alexandy Bracken to także zakupy własne (pierwsza jeszcze z marca, a druga gdzieś sprzed 2-3 tygodni)- już nie mogę się doczekać ich lektury! W przypadku powieści Stiefvater szykuję się na ucztę wyobraźni na miarę cudownego "Króla Kruków", zaś od ostatniego tomu trylogii "Mroczne umysły"oczekuję wulkanu emocji. Ostatnie dwie pozycje w stosiku- "Sherlockista" Grahama Moore'a i "Dziewczyna w stalowym gorsecie" Kady Cross to z kolei zdobycze biblioteczne- obie powieści kusiły mnie już od jakiegoś czasu i w końcu uległam im, zabierając je ze sobą do domu. ;)

Tak oto prezentują się moje lektury na najbliższe dni. Co o nich sądzicie? Polecacie jakiś tytuł, a może wręcz odwrotnie, odradzacie? Piszcie śmiało. Ja tymczasem wracam do czytania "Gdzie cis się nad grobem schyla" Bradleya (uwielbiam Flawię de Luce!) i żegnam się z Wami utworem, który ostatnio mnie prześladuje. Życzę Wam też cudownego niedzielnego popołudnia i udanego tygodnia!


Nada8 komentarzy:

 1. oj skusiła bym się na Razem będzie lepiej :)
  miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, cztytałam "Po zmierzchu" jeste w oryginale, a także "Dziewczynę w stalowym gorsecie" i obydwie polecam, choć po książce Kady Cross nie spodziewaj się jakichś większych szaleństw. Ot, taka historia, ze steampunkowym, młodzieżowym klimaice. Do poczytania pomiędzy bardziej ambitnymi książkami. :)
  "Złodziei snów" chciałabym kiedyś zdobyć bo "Król kruków" mimo że mnie nie powalił, zaciekawił na tyle, bym chciała poznać kontuacje przygód bohaterów. :)
  Miłego czytania życzę i samych pozytywnych wrażeń!
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki z biblioteki, które wypożyczyłaś to nie moje klimaty, choć może uda Ci się mnie przekonać recenzjami. ;) "Razem będzie lepiej" mnie ciekawi, nie znam jednak żadnej książki autorki, więc nie mam żadnych oczekiwań. "Złodzieje snów" na pewno sprostają wymaganiom, jednak tak jak pisałaś, potwórz sobie tom pierwszy najpierw. Będziesz się lepiej bawić. :) Na serię Bracken od dłuższego czasu mam ochotę, z chęcią bym się zapoznała, ale przede mną wciąż tom pierwszy. Wszystko, co związane z Sherlockiem mnie interesuje, więc z chęcią bym się zapoznała z książką, choć może jedynie tytuł nawiązuje do genialnego detektywa. Ostatnia pozycja ciekawi, ale boję się jje trochę, zbiera różne opinie, bardzo skrajne. ;) Miłego czytania.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Twojego stosiku kojarzę tylko tytuł "Złodzieje snów" oraz trylogie Mrocznych Umysłów,którą mam zamiar w (mam nadzieje,niedalekiej) przyszłości przeczytać.
  http://gabxreadsbooks.blogspot.com/
  Zapraszam,dopiero zaczynam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twierdzisz, że książka Zanim się pojawiłeś jest lepsza niż Razem będzie lepiej? Ciekawe, muszę się bliżej przyjrzeć obu pozycjom. Życzę Ci przyjemnej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podkradłabym "Po zmierzchu" bo jestem baaardzo ciekawa zakończenia tej trylogii. Chociaż pierwsze dwa tomy średnio przypadły mi do gustu :D

  OdpowiedzUsuń
 7. piękny zbiór książek w stosie :) zapowiada się przemiłe czytanie :) szczególnie zazdroszczę Jojo Moyes!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta Jojo Moyes szalenie mnie kusi, bardzo chciałabym mieć ten tytuł u siebie. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń