środa, 12 grudnia 2012

Garść zapowiedzi .

Kolejna recenzja powolutku ( tak naprawdę w żółwim tempie ) się pisze , więc zanim ją opublikuję upłynie zapewne jeszcze kilka dni .Tymczasem  postanowiłam  przedstawić Wam kilka pozycji książkowych , które już na nowy 2013 rok szykują dla nas książkoholików wydawnictwa . Poszperałam po wielu , wielu stronach wydawnictw i muszę przyznać , że już w samym styczniu będzie oblężenie interesujących  lektur. A oto i one :


Wydawnictwo Mag szykuje kolejną pozycję z serii Uczta Wyobraźni o tytule " Jonathan Strange i Pan Norrel "autorstwa Susanny Clarke . Będzie można znaleźć ją w księgarniach 9 , albo 23 stycznia ( taką informację podaje Mag ).
Opis :
Anglia, początek XIX wieku. Tajemniczy pan Norrell jest jednym z nielicznych, którzy zajmują się jeszcze czarami. Ale to właśnie dzięki niemu i jego młodemu przyjacielowi - Jonathanowi Strange'owi, Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a samrząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Lecz magia ma swoją cenę...Opis :
Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…
Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie.
Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?


Wydawnictwo : Amber

Data wydania : 10 styczeń 2013 r.

Dla wielbicieli wzruszających , życiowych , dających do myślenia historii wydawnictwo Prószyński i  S- ka szykuje " Jedną chwilę " Sarah Rayner.

Siódma czterdzieści cztery rano, zatłoczony pociąg relacji Brighton–Londyn. Jedna z kobiet dla zabicia czasu obserwuje podróżnych. Siedząca naprzeciwko niej dziewczyna nakłada makijaż. Mężczyzna po drugiej stronie przejścia czule pieści dłoń żony, gdy nagle dostaje ataku serca. Pociąg zatrzymuje się, ktoś wzywa karetkę. Dla przynajmniej trzech pasażerów nic nie będzie już takie samo. Lou jest świadkiem ostatnich chwil życia mężczyzny. Kiedy okazuje się, że pociąg dalej nie pojedzie, wsiada do jednej taksówki z Anną, najlepszą przyjaciółką Karen. Kim jest Karen? Żoną zmarłego mężczyzny.

„Jedna chwila” opowiada historię tych trzech kobiet, rozgrywającą się w ciągu kolejnych siedmiu dni.

 Data wydania : 15 styczeń 2013 r.
16 stycznia nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukaże się debiutancka książka Dolen Perkins-Valdez .
Opis : 
"Niewolnice" to poruszająca analiza ludzkiego serca, ludzkich wyborów i ich konsekwencji.
Doskonały debiut literacki w niezwykły sposób opisujący losy ciemnoskórych kobiet u schyłku epoki niewolnictwa. Cztery młode kobiety są wykorzystywane seksualnie przez swoich panów. Na kolejnych stronach powieści obserwujemy budzącą się w nich samoświadomość, pragnienie wolności i szacunku do samych siebie. Dolen Perkins-Valdez próbuje odpowiedzieć na pytanie, co takiego działo się między niewolnicami, a ich właścicielami, że mając wolność na wyciągnięcie ręki, nie próbowały po nią sięgnąć?


Czuję , że " Zanim mnie pokochasz " będzie magiczną lekturą ( te podróże w czasie ... ) . W księgarniach pojawi się 22 stycznia .
Opis :

Kate nie wierzyła w przyszłość swojego związku z Julianem, lecz najbardziej zaskoczyła ją… ich wspólna przeszłość.
 Amiens, Francja, rok 1916: kapitan Julian Ashford, brytyjski oficer walczący w okopach frontu zachodniego, zostaje odszukany przez młodą Amerykankę. Nieznajoma posiada informacje na temat misji zwiadowczej, które podobno mogą mu ocalić życie.
 Nowy Jork, rok 2007: stąpająca twardo po ziemi analityczka z Wall Street, Kate Wilson, zakochuje się bez pamięci w majętnym biznesmenie, Julianie Laurensie. Nie wie jednak, że ich romans nie jest dziełem przypadku. Julian długo czekał na spotkanie z nią – urzekającą kobietą, która wyłoniła się z mroków wojny, by uratować mu życie. Teraz, we współczesnym Nowym Jorku, muszą wspólnie obronić się przed konsekwencjami tajemnic z przeszłości i uwierzyć w miłość wymykającą się wszelkim wyobrażeniom.
Wydawca : Prószyński i S -kaNa tę książkę czekam z wielką niecierpliwością  - coś mnie niebywale w niej intryguje .
Opis :
 Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
 Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
 Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…

Wydawca : Moondrive  (  vel Otwarte )

Data wydania : 23 styczeń 2013 r.


Nie zabraknie także różnych kontynuacji cyklów . W styczniu ukażą się m.in. " Dni krwi i światła gwiazd "  ( sequel " Córki dymu i kości " Laini Taylor ) , 10 tom serii " Pretty Little Liars " po tytułem " Bezlitosne "  ( Kurczę, a ja nawet nie zabrałam się za częsć pierwszą xD ) .


Znalezliście coś dla siebie ?

No nie powiem , początek nowego roku zapowiada się naprawdę interesująco pod względem książkowym . ;)  Najpierw jednak czekają nas  oczywiście święta Bożego Narodzenia i Sylwester .

                                                                                                             Pozdrawiam !

Nutka na dziś :
                                                                         

4 komentarze:

 1. Najbardziej wyczekuję "Przez Burze Ognia". Ta książka mnie straszliwie ciekawi odkąd zobaczyłam przypadkiem oryginalną okładkę :)
  Poza tym zamierzam polować na "Miłość Alchemika"... a także zastanowię się nad powieścią Susanny Clarke! Nic dotąd nie wiedziałam o tej książce, a temat jest baaardzo interesujący :)
  W styczniu wyruszam na Wielkie Książkowe Polowanie!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te Niewolnice to może bym nawet przeczytała :))

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przez burze ognia" jest w moich najbardziej realnych planach, jak się uda to "Miłość alchemika" oraz "Dni krwi i światła gwiazd". Zaciekawiłaś mnie za to propozycją książki "Zanim mnie pokochasz" - wpiszę na swoją listę ;)

  OdpowiedzUsuń