sobota, 9 lutego 2013

Stosik(i) wraz z małą, wielką prośbą...

Ostatnio na moim blogu  pojawił się pewien niemiły i nieproszony gość - Pan Zastój. Niestety życie szkolne po feriach wróciło do normy - kartkówki gonią katkówki, sprawdziany bezlitośnie podążają za sprawdzianami, a ja ( podobnie jak i wielu uczniów, czy studentów) nie mam na nic czasu. Ani na czytanie, ani na pisanie. A chciałabym, chciała... :) Na szczęście istnieją jeszcze Weekendy. I ja właśnie podczas tych wolnych dni postaram się coś Wam tutaj pisać, skrobnąć jakieś opinie przeczytanych ostatnio książek i oczywiście czytać, czytać, czytać... Zanim jednak te moje ambitne plany zrealizuję postanowiłam zaprezentować Wam w ten cudnie wolny, sobotni dzień jeszcze styczniowe stosiki ( bałwankowe ). Czyli to co nieprofesjonalne ( przepraszam, nie mogłam się powstrzymać ) Mole Książkowe lubią najbardziej. ;)


Na pierwszy ogień pójdzie stos " pożyczkowy ", w większości bilblioteczny, który z uśmiechem od ucha do ucha przytaszczyłam do domu. Mamy tutaj:
-" Dzike łabędzie: Trzy córy Chin " Jung Chang - autobiograficzna  książka, której bohaterkami są kobiety z rodziny autorki. Jak głosi opis tłem wydarzeń są przemiany zachodzące w Chinach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat : upadek cesarstwa, japońska okupacja, rządy Mao, Rewolucja Kulturalna, masakra na placu Tien'anmen. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.
-" Zbuntowany książę " Celine Kiernan - no wprost nie mogę się doczekać lektury finałowej książki z Trylogii Moorehawke. Jak zakończą się losy Wynter, Raziego i Christophera ? Jaki jest książę Alberon ? I czym w końcu jest ta tajemnicza Krwawa Maszyna? Na szczęście  dowiem się już niebawem.
-" Trafny wybór " J.K. Rowling - jestem niezmiernie ciekawa powieści dla dorosłych spod pióra autorki serii o Harrym.  Zwłaszcza, że zbiera ona skrajne opinie - zarówno te pozytywne jak i negatywne. Hmm... jak ja ją odbiorę?
- " Perswazje " Jane Austen - kiedyś postanowiłam sobie, że przeczytam wszystkie dzieła Austen wydane w Polsce. Wspaniała " Duma i uprzedzenie " już za mną, teraz przyszedł czas na " Perswazje ". Coś czuję, że mi się spodoba... :)
-" Rok 1984" George Orwell - pożyczony od P. To dla mnie pozycja obowiązkowa. Muszę/chcę/pragnę ją przeczytać. Po prostu.


Stosik zakupowy.
" Delirium " Lauren Olivier - pisałam o niej tu . Historię Leny i Alexa pokochałam całym sercem i zapragnęłam mieć własny egzemplarz .
" Pandemonium " Lauren Oliver - musiałam kupić. Zakończenie " Delirium " nie daje mi spokoju...
"Przez burze ognia " Veronica Rossi - peany na część tej książki pisałam w poprzedniej notce. Rewelacyjny debiut. :)

Znaleźliście coś dla siebie?

Na koniec mam do Was wielką,wielką prośbę .
Być może zauważyliście w prawej kolumnie mojego bloga odnośnik do pewnej strony, podpisany jako
"PETYCJA" - już wyjaśniam czego on dotyczy. Dziewczyny z forum ksiazimlodziezowe.fora.pl  wpadły na pomysł napisania petycji dotyczącej wydania kontynuacji " Dobranych" i "Atrofii " w Polsce. Czekamy na nie około dwóch lat, a tu... wielkie NIC. Wydawnictwa coraz częściej rezygnują z kontynuowania kolejnych części naszych ulubionych serii, a to nas Czytelników po prostu boli. Tym razem postanowiliśmy wziąść sprawy we własne ręce. Czy uda nam się coś zdziałać ? Z waszą pomocą na pewno. Potrzebujemy 5000 podpisów. Jeśli macie troszkę czasu (a dokładnie około 1-2 minut) wejdźcie TUTAJ , wypełnijcie formularz i gotowe. Każdy podpis jest bardzo ważny, każdy się liczy. Mam nadzieję, że nas wesprzecie. :)
                                                                                                               Nada


11 komentarzy:

 1. Serię, którą rozpoczyna książka Zatruty tron mam w dalszych planach :) Liczę na to, że lektura mi się spodoba :)
  Atrofię też chciałabym przeczytać, to smutne, że takich serii wydawcy nie chcą dalej wydawać, kiedy jest wiele książek o wiele mniej wartościowych...

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne stosy, oczywiście czekam na Twoją opinię Zbuntowanego Księcia - jestem pewna że Ci się spodoba i zapragniesz mieć tę książkę na własność ;) Perswazje są doskonałe, także lektura obowiązkowa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafny zapowiada się dość ciekawie. I nie martw się "Panem Zastojem" znajdziesz czas, a ja widziałam dłuższe :D. Ps. Wchodzę do petycji, ale o jakie książki Wm chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafny wybór, Rok 1984, Przez burze ognia, Delirium... no no, fajny stos! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Skąd ja znam ten brak czasu? Podkradłabym Ci Przez burze ognia i Trafny wybór:)

  OdpowiedzUsuń
 6. z czasem nie ma żartów, każdemu go brak :) ciekawe tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne stosiki! Trafny wybór bym podkradła :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią bym przeczytała "Zbuntowanego księcia" :) A Delirium i Pandemonium też ostatnio mi na półkę zawitały :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miłego cyzytania.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam 2/3 Twojego stosiku zakupowego, więc do pełni szczęścia potrzebuję "Przez burze ognia" :) Oprócz tego ciekawi mnie "Rok 1984" Orwella, toż to klasyka gatunku! Miłego czytania :)
  Och, i dziękuję za promocję petycji! Uda nam się, wierzę w to :*

  OdpowiedzUsuń