piątek, 12 października 2012

Zapowiedzi od Wydawnictwa Mag

Dzisiaj na  portalu   ParanormalBooks  przeczytałam coś co mnie niezwykle ucieszyło. Otóż dnia 28.11.2012 r. nakładem wydawnictwa Mag na polskim rynku ukaże się najnowsza powieść Libby Bray (autorki trylogii Magiczny Krąg) zatytułowana "Wróżbiarze". Poniżej prezentuję cudną polską okładkę tejże książki i jej arcyciekawy opis:
Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem. Dla pewnej grupy złotej młodzieży to okazja, by bawić się jak nigdy wcześniej.
Dla Evie O’Neill to ucieczka. Nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna.
Niestety, Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne do ilustracji z zapomnianej księgi. A nowojorska policja nie potrafi samodzielnie rozwiązać tej sprawy.
Evie nie uciekała jedynie przed ograniczeniami życia w Ohio, lecz również przed świadomością, czego może dokonać. Ma tajemnicę. Niezwykłą moc, która mogłaby pomóc w złapaniu zabójcy – o ile on nie dopadnie jej wcześniej.


Nie można zapomnieć oczywiście o zbliżającej się premierze V części "Darów Anioła" - "Miasta zagubionych dusz"! Będzie można ją zakupić w polskich księgarniach również od 28.11


Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?

Ja z wielką niecierpliwością czekam na obie te książki. Przeczytam je na pewno ("Miasto zagubionych dusz") dopiero po nadrobieniu wcześniejszej części ;)). A Wy? Czekacie? 


                                                                                        Pozdrawiam,
                                                                                          Nada     


7 komentarzy:

 1. Oj tak, ja z chęcią przeczytałabym obie pozycje :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm... Jakby nie było, to na tą drugą niezmiernie oczekuję, jednak... kurczę, po Mechanicznym Księciu spodziewałam się ładniejszej okładki! Jednak nie jest źle - chyba już nic nie przebije okładki czwartej części xD

  OdpowiedzUsuń
 3. W porównaniu do okładki "Miasta upadłych aniołów" z tym hmm...niechlujnym chłopakiem xD, ta jest naprawdę niezła. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja się przyczepię do okładek książek Clare, no nie podobają mi się :). Gdybym oceniała książkę po okładce to napewno bym nie sięgnęła po książkę z tej serii.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też się nie podobają ,ale ... za to treść jest świetna. ;)

   Usuń
 5. Bardzo mnie zainteresowała książka "Wróżbiarze", więc jeśli spotkam to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wielkim utęsknieniem czekam na "Miasto zagubionych dusz":)

  OdpowiedzUsuń